طول مطالعه: 4 دقیقه

به طوری که از 247میلیارد دلار در سال 1990 به حدود 900 میلیارد دلار در سال 2000 رسید. طی این دهه تعداد کارگران آمریکایی شاغل در موسسات اروپا و برعکس طی این دهه از 4/5 میلیون نفر در سال 1990 به 7/7 میلیون نفر در سال 2000 افزایش یافت و ارزش کل کالاهای تجاری طی همین مدت، از 207 میلیارد دلار به 388 میلیارد دلار رسید. رشد اقتصادی این کشور طی سه ماه دوم 2009 نسبت به سه ماه نخست تنها 0.1 درصد رشد داشته است. ​​!

رونمایی آیفون 14 پرو مکس
تعداد گردشگران خارجی وارد شده به فرانسه طی جولای و اوت 2009 بیش از یک سوم کاهش داشته است. از طرفی سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی آمریکا در بازار اتحادیه اروپا بیشتر از 61 درصد از کل سرمایه گذاری های خارجی آمریکا را تشکیل داده است. بین اوایل سال 2008 تا پاییز 2009 رشد اقتصادی انگلیس بیش از 6.2 درصد کاهش داشته است. موسسه ارنست اند یانگ پیشبینی تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2011 را به 0.9 درصد کاهش داده است.

آمارهای رسمی دولت فرانسه نیز نشان می دهد، تعداد گردشگران خارجی ورودی به این کشور طی 5 ماه نخست 2009 بیش از 5/15 درصد کاهش داشته است. کاهش رشد اقتصادی آلمان و فرانسه موجب کاهش شدید رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماه دوم 2011 شده است و موجب افزایش نگرانیهای بین المللی در خصوص وقوع موج جدید بحران مالی و رکود اقتصادی شده است. بر اساس برنامه ریزی کنونی، دولت پاریس قصد دارد در سال جاری میلادی کسری بودجه هفت درصدی کنونی را به 5.7 درصد از تولید ناخالص داخلی برساند تا سال 2013 همچنان در محدوده ثبات سه درصدی تعیین شده از سوی اتحادیه اروپایی باقی بماند. ​​​​ !

کسری بودجه آلمان طی سال 2011 میلادی به کمتر از 1.3 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است. مجموع کسری بودجه دولت های اروپایی در پایان سال 2009 به میزان 900 میلیارد یورو پیش بینی شده که 7.25 درصد تولید ناخالص داخلی این منطقه است، درحالی که باید در سطح 3 درصد باشد. در سال 2010 پس از اعلام طرحهای ریاضت اقتصادی دانشجویان انگلیسی تظاهرات گسترده ای برگزارکردند. در ابتدا نگاهی به شروع و تسری بحران داشته و در ادامه به بررسی بحران در اروپا و تاثیرات اقتصادی و اجتماعی آن بر سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان خواهیم پرداخت.

فرانسوا باروان وزیر اقتصاد و دارایی و صنایع فرانسه گفت برنامه سوم ریاضت در پیش گرفته نخواهد شد.مسئله اصلی رقابت پذیری اقتصاد ما و از سرگیری رشد اقتصاد و حمایت از فعالیت شرکتها است. تورم انگلیس نزدیک به 5 درصد است و استاندارهای زندگی مردم این کشور به علت کاهش دستمزدها و افزایش دوباره بیکاری کاهش یافته است. میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آلمان در این بین به 460میلیارد یورو بالغ شده بود. در آخرین ماه سال 2011 میلادی تعداد 187 هزار و 653 دستگاه خودرو در فرانسه، دومین بازار خودروی اروپا فروخته شد که این میزان فروش 18 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان داد.

برای این منظور می بایست گستره ی مقررات بازار مالی همه ی دست اندرکاران، محصولات و بازارها را دربرگرفته و تلاش شود که اقدامات تنظیم کننده به طور عمیق و همه جانبه به اجرا گذاشته شوند. به دنبال کاهش 0.6 درصدی رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه پایانی 2010 شاخص اعتماد مصرف کننده دراین کشور طی ماه فوریه به شدت کاهش یافت. رکود اقتصادی در سه ماهه دوم برای فرانسه به معنای سرعت گرفتن تلاش ها برای کاهش بدهی است.

شاخص اعتماد مصرفی در اقتصاد انگلیس طی ماه دسامبر به شدت کاهش یافته و به پایین ترین حد خود در چهار ماه اخیر رسیده است. اما اعتماد سرمایه گذاری در این کشور به پایین ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است. بر این اساس میزان هزینه های مصرفی در اقتصاد انگلیس در این مدت.8 درصد رشد داشته که این بیشترین رشد از سه ماه نخست 2009 است. در حیطه اقتصادی، اروپا و آمریکا عمدتاً در چارچوب مشارکت اقتصادی فراآتلانتیک و تحت چتر چند جانبه سازمان تجارت جهانی با یکدیگر همکاری می نمایند و دارای بیشترین روابط تجاری دوجانبه و نیز بالاترین رقم سرمایه گذاری بین یکدیگر می باشند، حجم روابط اقتصادی آنها به خوبی نشانگر اهمیت این اقتصاد بزرگ است.

ایرپاد پرو 2 قیمت
در نهایت این بحران از وام های رهنی در اواخر سال 2006 میلادی در آمریکا آغاز شد و به سرعت شبکه بانکی آمریکا و موسسات بزرگ اعتباری اروپا را فرا گرفت. این بحران با سرایت به موسسات بزرگ مالی تبدیل به بحرانی فراگیر در بازارهای مالی شد و کاهش شدید قیمت سهام وسقوط بورس ها را به همراه داشت. همچنین تنها 11 درصد مردم امید دارند که تحول مثبتی در زمینه مبارزه با نابرابریهای اجتماعی و افزایش قدرت خرید صورت گیرد.

خرید گیم تایم Tbc

ماتیو پلان، اقتصادان می گوید: "کاهش سرمایه گذاری در آینده باعث کاهش فرصت های شغلی می شود. آمار و ارقام نشان می دهد که احتمال آن وجود دارد که در سه ماهه پایانی سال 2011 اقتصاد فرانسه در معرض خطر رکود قرار بگیرد. فرانسه به یک الگوی بهبود اقتصادی نیاز دارد." بدهی فرانسه ۸۱.۷ درصد تولید ناخالص داخلی و کسری بودجه آن هفت درصد تولید ناخالص داخلی اش است، اما بیم آن می رود که هزینههای کمک به بانکها و دیگر اعضای منطقه یورو کسری بودجه فرانسه را بیش از حد افزایش دهد.

آیفون 14 پرو مکس قیمت به گزارش رویترز، فروش خودرو در فرانسه در سال 2011 میلادی در مجموع معادل 1/2 درصد کاهش یافت. فرانسه که در سال 2008 بیش از 3/79 میلیون گردشگر خارجی جذب کرده بود در سال 2009 با کاهش شدید گردشگران خارجی روبرو شد. سه سال قبل از بحران اقتصادی و مالی 2007 انگلیس قوی ترین اقتصاد اروپا به شمار می رفت ولی پس از وقوع بحران و آثار زیان بار آن بر بخشهای مختلف اقتصاد انگلیس به خصوص صنعت بانکداری، رشد اقتصادی انگلیس به شدت کاهش یافت.

آخرین بروزرسانی در: